polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Polska nie musi wdrażać Zielonego Ładu. Trybunał Konstytucyjny zajął się kwestią wpływu Unii Europejskiej na polską politykę energetyczną. Wniosek w tej sprawie złożyła do TK grupa stu posłów. * * * AUSTRALIA: Partia Liberalna i Partia Narodowa rozstały się po tym, jak lider Partii Narodowej David Littleproud ogłosił, że partia po raz pierwszy od 38 lat odchodzi od umowy koalicyjnej. Lliderzy obu partii obwiniają się za niepowodzenie w zawarciu nowego porozumienia partnerskiego po niedawnej porażce koalicji w wyborach, w których Partia Pracy odniosła miażdżące zwycięstwo, a lider Partii Liberalnej Peter Dutton został usunięty ze swojego miejsca w parlamencie. Partia Narodowa będzie zasiadać w nowym parlamencie niezależnie. W najbliższych dniach liberałowie powołają nowe ministerstwo cieni Ostatni rozłam nastąpił w 1987 r., gdy premier Queensland National Party Joh Bjelke-Petersen prowadził kampanię na premiera. * * * SWIAT: Izrael przeprowadzadził w piątek rano atak na Iran. Do ataku doszło na kilka dni przed szóstą rundą negocjacji nuklearnych między Teheranem a Waszyngtonem. Iran zapowiada odwet.
POLONIA INFO:

środa, 2 stycznia 2013

Mecz w Plumpton z reprezentacją polskich dziennikarzy

Polonia Sports Club w Plumpton zaprasza na mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Dziennikarzy sportowych z Polski a Polonia Soccer Old Boys, który odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia 2013, o godz. 15:00 na boisku Klubu Polonia w  Chopin Park, BungalowRd. w Plumpton.
Organizatorzy zapraszają do gorącego kibicowania i zachęcają do przyjścia w polskich biało-czerwonych strojach oraz przyniesienia wszelkich meczowych gadżetów nie wykluczając trąbek. Po meczu wspólny obiad i bliższe poznanie gości z Polski.
Tego dnia będą również  rozgrywane  mecze juniorów i seniorów już od godz. 10:00.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy