polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Prezydent USA Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski dodatkowe 5000 żołnierzy. Decyzję powiązał z relacjami z prezydentem Karolem Nawrockim. Sprawa relacji z USA wywołała ogromną burzę polityczną w kraju; premier Donald Tusk oficjalnie zareagował na ruch amerykańskiego prezydenta, dziękując publicznie Karolowi Nawrockiemu za skuteczność w negocjacjach. Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym większość społeczeństwa opowiada się za obecnością amerykańskich baz wojskowych na swoim terytorium. * * * AUSTRALIA: Australia zmaga się z najpoważniejszą od dekad epidemią błonicy (dyfterytu). Minister zdrowia Mark Butler wyraził głębokie zaniepokojenie rozprzestrzenianiem się tej infekcji bakteryjnej. Ognisko choroby, które wybuchło na Terytorium Północnym, przekroczyło już granice stanowe i dotarło do Australii Zachodniej, Queensland oraz Australii Południowej. Odnotowano już około 230 przypadków i jeden zgon. Rząd przeznacza 7 milionów dolarów na przyspieszenie szczepień i wsparcie personelu medycznego. * * * SWIAT: Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko oświadczył, że jego kraj może przystąpić do wojny przeciwko Ukrainie w przypadku, gdyby doszło do „agresji” wobec jego kraju. Wyraził również gotowość do spotkania się z Wołodymyrem Zełenskim w celu omówienia problemów i perspektyw stosunków dwustronnych. Jednocześnie Białoruś wraz z Rosją prowadzi największe od ponad 30 lat ćwiczenia nuklearne.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-a-Vis - Koktail Retro - Sala JP2 w Marayong, 14.06, godz. 12:30; Klub Polski w Bankstown, 21.06, godz. 15:00

niedziela, 25 listopada 2012

Moda plażowa na lato 2012/13. Lisa Blue


Zbliża się gorące  lato. Wkrótce brzegi oceaniczne australijskich miast i nadmorskich miejscowości wypełnią się tłumami spragnionych morskich fal i słonecznych promieni. Wszak to niemal narodowe dobro australijskie. Dziewczyny,  czas więc pomyśleć o nowych strojach na plażę i pool party.

Wiodące rodzime marki  Lisa Blue, Kooey, White Sands oraz Suboo specjalizujące się w  strojach kąpielowych zaprezentowały nowe projekty na zbliżający się sezon letni podczas sierpniowego Fashion Festival w Sydney.
W kilku specjalnych  fotoreportażach Bumerang Polski przedstawia Wam  zdjęcia Krzysztofa Bajkowskiego, który był obecny  przy wybiegu festiwalowym w sydnejskim Town Hall. Na pierwszej serii zdjęć modelki ubrane są w kostiumy zaprojektowane przez pochodzącą z Byron Bay designerkę Lisę Burke z pracowni Lisa Blue.





Zdjęcia: Krzysztof Bajkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy