polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Pierwszy polski satelita wojskowy został wyniesiony na orbitę 28 listopada br., a wykonywanie zobrazowań rozpoczął 2 grudnia. Satelita znajduje się obecnie w fazie testów i kalibracji, przed przekazaniem go Siłom Zbrojnym RP, które zyskają dzięki niemu dużą elastyczność w prowadzeniu rozpoznania. * * * AUSTRALIA: Najważniejsi ministrowie Anthony'ego Albanese'a udają się do Waszyngtonu po tym, jak Biały Dom ponownie zażądał podniesienia wydatków na obronność do 3,5 proc PKB. Canberra stanowczo się temu sprzeciwiła, a premier stwierdził, że Australia będzie sama decydować o swoich wydatkach na obronę. * * * SWIAT: Administracja Donalda Trumpa uznała poniedziałkową wizytę prezydenta Ukrainy w Londynie, gdzie spotkał się z przywódcami Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, za daremną próbę zyskania na czasie w negocjacjach na temat planu pokojowego. Trump naciska na Zelenskiego, aby działał szybko. Najnowszą wersję umowy pokojowej Zełenski ma przekazać stronie amerykańskiej we wtorek.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

wtorek, 1 maja 2012

Konkurs "Moja Emigracja". Mamy finalistów!


Konkurs Literacki „Moja Emigracja” wchodzi w fazę finałową. Dwadzieścia dwa zgłoszenia zakwalifikowały się do etapu, który 14 maja  zakończy się wyborem Zwycięzcy i dwóch Wyróżnień.

Dwadzieścia dwie prace finalowe reprezentują różne fale polskiej emigracji do Australii. Prace te są swiadectwem bardzo różnych doświadczeń ludzi w różnym wieku. Dzięki temu powstanie bardzo ciekawa książka przy której można się będzie i pośmiać, i zamyślić, jak to w życiu.
Chcielibysmy tą drogą pogratulować i podziękować wszystkim autorom za poszukanie w sobie prawdy o swojej emigracji. 
Serdeczne podziekowania dla Jurorow Konkursu – Pana Andrzeja Siedleckiego, Pani Anny Habryn, Pani Ernestyny Skurjat-Kozek, Pana Krzysztofa Bajkowskiego, Pani Marianny Łacek, oraz dla patronów medialnych za ich życzliwe wsparcie.

Kasia Wasilewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy