polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W nocy z wtorku na środę nad Polską przelatywało co najmniej 19 pocisków, co skłoniło Polskę i jej sojuszników z NATO do poderwania samolotów i zestrzelenia części dronów. Nic nikomu się nie stało. Drony były nieuzbrojone. Wladze polskie oskarżają Rosję o atak dronów na terytorium Polski. * * * AUSTRALIA: W Melbourne, Sydney i innych miastach odbyły się duże demonstracje, w których rywalizujące ze sobą grupy podnosiły argumenty dotyczące m.in. suwerenności rdzennej ludności czy sprzeciwu wobec imigracji.Transparenty niesione przez protestujących odzwierciedlały skrajnie różne cele: “Rally against racism”, “Sovereignty never ceded”, “Save Australia” and “Australia unites against government corruption”. W Melbourne „Wiec przeciwko rasizmowi” został zablokowany przez policję konną, która utworzyła linię, uniemożliwiając protestującym kontakt z antyimigracyjną i antykorupcyjną demonstracją. * * * SWIAT: We wtorek Izrael zaatakował stolicę Kataru, Dohę, gdzie przebywają przywódcy Hamasu. W nalocie zginęło pięć osób, ale liderzy grupy nie ucierpieli. Premier Kataru Mohammed bin Abdulrahman as-Sani oskarżył Izrael o sabotowanie negocjacji o rozejmie w Strefie Gazy. * Po upadku rządu francuskiego Paryż, Marsylia, Tuluza, Lyon, Montpellier mierzą się z falą protestów, które przybierają coraz brutalniejszy charakter. Doszło do starć z siłami bezpieczeństwa.
POLONIA INFO:

środa, 8 lutego 2012

Cierpliwość papieru - wystawa artystów z Lublina


Anna Waszczuk, Bez tytułu, 2011, Mixed media

Queensland College of Art (QCA)
Griffith University w Brisbane

Serdecznie zaprasza na wystawę prac artystów z Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCSu w Lublinie:
PATIENCE of PAPER / CIERPLIWOŚĆ PAPIERU
Daty wystawy:
16 luty – 3 marzec 2012Wystawa będzie Oficjalnie Otwarta 17 lutego, godz 6-8pm przez Ambasadora RP Pana Andrzeja Jaroszyńskiego
QCA WEBB GALLERY
Queensland College of Art, Griffith University
Level 2 Webb Centre, 226 Grey Street, South Bank
Gallery hours: Tuesday - Saturday 11am - 4pm

Pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Pana Ambasadora RP Andrzeja Jaroszyńskiego

KURATORZY: Sławomir Toman, Piotr Korol

Instytut Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie posiada już ugruntowaną pozycję na mapie polskiego szkolnictwa artystycznego.
Na kierunkach Malarstwo, Grafika i Edukacja Artystyczna studenci mają możliwość poznać wszelkie formy ekspresji artystycznej, od klasycznych po współczesne.
Pracownicy ISP to w większości aktywni twórcy poruszający się w różnych technikach i mediach artystycznych. Pokazanie wszystkich postaw w ramach jednej wystawy a w dodatku w kraju tak odległym geograficznie od Polski jak Australia byłoby niezwykle trudne, toteż dokonujemy pewnego formalnego ograniczenia w wyborze artystów i prac do wystawy.

W języku polskim istnieją powiedzenia: „papier wszystko przyjmie” lub „papier jest cierpliwy”. Wskazują one na neutralność papieru jako nośnika informacji lub artystycznej treści. Ale papier bywa też materiałem twórczym (sztuka papieru), zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym (recyklingu znaczeń). Te dwa aspekty papieru są tematem wystawy i wspólnym mianownikiem łączącym prezentowane prace.



 ARTYŚCI:Małgorzata Bałdyga, Krzysztof Bartnik, Mariusz Drzewiński, Jan Ferenc, Donat Kowalski, Danuta Kuciak, Tomasz Malec,Grzegorz Mazurek, Lech Mazurek, Irena Nawrot, Sławomir Plewko, Joanna Polak, Artur Popek, Maria Polakowska, Wiesław Proć, Robert Rabiej, Sebastian Smit, Kamil Stańczak, Anna Waszczuk, Jacek Wojciechowski, Walenty Wróblewski, Agnieszka Zawadzka, Tomasz Zawadzki.

2 komentarze:

  1. Very strong show. Some of the artists from an absolutely uper shelf of an international art. Congratulation to them! i hope we could see more of this kind of art here.

    OdpowiedzUsuń
  2. Very strong show. Some of the artists from absolutely upper shelf of an international art. Hoping to see more of this kind of art here.

    OdpowiedzUsuń

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy