polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Sejm bezwzględną większością głosów wybrał Włodzimierza Czarzastego z Lewicy na stanowisko marszałka Sejmu zgodnie z umową koalicyjną. Czarzasty przejmuje funkcję drugiej osoby w państwie po Szymonie Hołowni. * Polska za 100 mln dolarów kupi amerykańską broń i przekaże ją Ukrainie – poinformował wicepremier, szef MSZ Radosław Sikorski. W latach 2022-2024 Polska przekazała Ukrainie nieodpłatnie: 318 czołgów, 586 pojazdów opancerzonych, 137 systemów artyleryjskich, 10 samolotów, 10 helikopterów. Tylko do marca 2025 r. łączna wartość pomocy wojskowej udzielonej przez Polskę, razem z innymi formami wsparcia dla Sił Zbrojnych Ukrainy, przekroczyła 18 mld zł. * * * AUSTRALIA: Anthony Albanese udaje się do Republiki Południowej Afryki, gdzie odbędzie rozmowy na wysokim szczeblu z liderami 20 największych gospodarek świata. „Bycie częścią G20 pomaga budować silniejszą i bardziej odporną gospodarkę światową, co przynosi korzyści wszystkim Australijczykom w kraju” powiedział Albanese. * * * SWIAT: USA i Rosja uzgodniły nowy 28-punktowy plan pokojowy dla Ukrainy. Według źródeł brytyjskiej gazety FT, Rosja i USA wezwały przywódcę Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do przyjęcia planu. Porozumienie zostało przekazane Kijowowi w tym tygodniu przez specjalnego wysłannika prezydenta USA Donalda Trumpa - Steve'a Witkoffa. Plan wymaga od Ukrainy oddania części wschodniego Donbasu, w tym terenów znajdujących się obecnie pod kontrolą Kijowa, oraz zmniejszenia liczebności sił zbrojnych o połowę. Biały Dom oczekuje, że Ukraina podpisze plan pokojowy do przyszłego czwartku 27 listopada.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

piątek, 10 maja 2019

Dlaczego atak na ikonę Matki Boskiej jest aktem barbarzyńskim?

Wiele emocji wzbudziło ostatnio zachowanie prowokatorki, która posłużyła się plakatem z przeinaczonym, sprofanowanym, wizerunkiem Matki Boskiej, gdzie umieszczono aureolę w barwach tęczy LGBT. Umieszczała go ona na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach.

Takie potraktowanie wizerunku Matki Boskiej jest zdarzeniem bardzo bolesnym nie tylko dla katolików, ale też i innych osób znających i stosujących zasady normalnego, cywilizowanego, współżycia miedzy ludźmi. Tego rodzaju szarganie wizerunku Matki Boskiej jest uderzeniem w ich najbardziej intymne uczucia. Z czego to wynika? Być może są jacyś ludzie, dla których jest to nie w pełni zrozumiałe, choć i oni powinni przecież pojmować, i ogromna większość pojmuje, że nie należy obrażać innych ludzi.


Aby to lepiej wyjaśnić posłużę się analogią nie mającą odniesień religijnych. Otóż dla każdego, prawie każdego, matka jest postacią otaczaną szacunkiem i miłością. Dla olbrzymiej ilości osób w Polsce, dla całych wspólnot, taką matką, wzbudzającą analogiczne uczucia, i tak właśnie przez nich nazywaną, jest Matka Boska Częstochowska, przedstawiona na ikonie. Z tego względu atak na nią jest dla nich tak bolesny. Atak ten jest aktem barbarzyństwa, wyjątkowej podłości, świadczącym o kompletnym zdziczeniu i odejściu od podstawowych zasad jakimi powinniśmy się kierować w stosunkach z innymi ludźmi.
Jeśli ktoś ma nadal problem ze zrozumieniem o co chodzi, to powinien sobie zadać proste pytanie – jakby się czuł gdyby to jego matkę ktoś obrażał i jej wizerunki umieszczał na koszach do śmieci i klozetach? Niech się nad tym zastanowi i niech to przemyśli zanim w owczym pędzie poprze tych, którzy przez wyrażanie akceptacji dla takich postępków, faktycznie chcą go odrzeć z godności i sprowadzić do roli osobnika niezdolnego pojmować i odczuwać żadnych wyższych uczuć ludzkich i niepotrafiącego wyrazić szacunku dla drugiego człowieka.
Stanisław Lewicki
konserwatyzm .pl

* * *

Na ten sam temat:

"Maryja z tęczą". Ten plakat obiegł światowe media
Afera wokół plakatów działaczki Obywateli RP. Zagraniczne media piszą o Matce Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Gazety cytują też Brudzińskiego i Kaczyńskiego.
Wiecej: "Maryja z tęczą".



Bluźnierstwo i Matka Boska
Oto dowiadujemy się, że nasza dzielna policja wtargnęła o świcie do domu pewnej pani, by prokuratura mogła ją oskarżyć o bluźnierstwo z art. 196 k.k., a sąd wsadzić do więzienia nawet na dwa lata. Jako stosunkowo świeży sojusznik Stanów Zjednoczonych staramy się pewnie naśladować ich starszych sojuszników, jak Arabia Saudyjska z jej policją religijną. Powiedzmy, że to nie problem: nie musimy ostatecznie być mentalnie „europejscy”.
Wiecej: Bluźnierstwo i Matka Boska




Atak na katolicką procesję w Niemczech
W Internecie pojawiło się nagranie, które szybko zyskało popularność. Przedstawia ono bowiem prawdziwe oblicze Niemiec. W materiale widać, jak lewacy reagują na katolicką procesję. „Ewidentnie żyjemy w czasach ostatecznych” – skomentował jeden z internautów.
Wiecej: Szok! Tak się zachowuje „postępowa” Europa.


Żenada, czyli po co obrażać chrześcijan
Oto skrócona wersja typowego dialogu na temat tolerancji i poszanowania innych:
CHRZEŚCIJANIE: Przepraszamy, ale to co robicie jest dla przykre. Czy moglibyście tego nie robić?
SZURIA: A ch… nas to obchodzi, właśnie dlatego macie to znosić, jeb…e faszysty!
Kluczowe jest to, że obrażenie chrześcijan jest CELEM, a nie mimowolnym skutkiem większości tego typu prowokacji, czegokolwiek by potem nie udawali ich twórcy i popularyzatorzy. Banałem jest przypominanie, że czy to ze względów komercyjnych (dla zysku i/czy popularności), czy z powodu osobistej obsesji są ludzie i całe środowiska, których cała działalność sprowadza się do prób wywołania negatywnej reakcji wierzących chrześcijan.
Wiecej: Konrad Rękas: Żenada, czyli po co obrażać chrześcijan



Kłopoty z tęczą
Plakat Matki Boskiej z tęczową aureolą obiega świat. W poniedziałek policja zatrzymała aktywistkę, która takim wizerunkiem miała „obrażać uczucia religijne”, a o sprawie napisały zagraniczne media oraz Amnesty International.
Minister Joachim Brudziński od razu zainteresował się „profanacją świętego od wieków wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej”.
W poniedziałek około południa poinformował na Twitterze, że „Policja zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie profanacji wizerunku” Matki Boskiej i zostaną jej postawione zarzuty w związku z obrażaniem uczuć religijnych. W wypowiedzi Brudzińskiego mowa o Elżbiecie Podleśnej.
Więcej: Przemysław Leszek Lis: Kłopoty z tęczą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy