polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: 19 lutego doszło do faktycznego rozpadu partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie to, będące dotąd częścią koalicji rządzącej, straciło znaczną liczbę parlamentarzystów. Grupa 19 parlamentarzystów (posłów i senatorów) ogłosiła odejście z Polski 2050 i powołanie nowego klubu o nazwie Centrum. * * * AUSTRALIA: Premier Anthony Albanese zadeklarował wsparcie dla brytyjskiego rządu w kwestii usunięcia byłego księcia Andrzeja z linii sukcesji do tronu. Australia jest pierwszym krajem Commonwealthu, który oficjalnie poparł ten krok. * * * SWIAT: Sytuacja na linii USA–Iran jest obecnie bardzo napięta, a doniesienia medialne z ostatnich dni wskazują na realną groźbę amerykańskiego ataku zbrojnego na Iran. Pentagon postawił swoje siły w stan gotowości. W regionie Bliskiego Wschodu trwa największa koncentracja sił powietrznych od 2003 roku, a na miejsce zmierzają grupy uderzeniowe lotniskowców, m.in. USS Gerald R. Ford oraz USS Abraham Lincoln. * „El Mencho”, lider potężnego kartelu narkotykowego w Meksyku został zlikwidowany. Śmierć lidera wywołała natychmiastowy odwet kartelu. W całym Meksyku (w około 20 stanach) doszło do blokad dróg, podpaleń pojazdów i ataków na służby, w których zginęły dziesiątki osób, w tym cywile i funkcjonariusze Gwardii Narodowej.
POLONIA INFO:

piątek, 8 lutego 2019

Walentynki z Borysem Szycem na ekranie!

Masz dość walentynkowego szału i banalnych wyciskaczy łez? Zamiast nudnej komedii romantycznej kup bilet na spektakl „Psie serce” Michaiła Bułhakowa  w reż. Macieja Englerta. Sztukę będą mogli obejrzeć na żywo internauci  na całym świecie! Transmisja z Teatru Współczesnego w Warszawie odbędzie się na platformie #TheMuBa oraz we wszystkich kinach Helios w całej Polsce. Spektakl w najwyższej jakości będzie poprzedzony wywiadem z Borysem Szycem, a w czasie przerwy kamera odwiedzi aktorów zza kulisami.

Historia dzieje się w Moskwie 1925 roku. Świat, który staje w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany jest oczami bezdomnego psa. Profesor Preobrażeński prowadzi eksperymenty naukowe w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Pies zostaje poddany eksperymentalnemu przeszczepowi, który przynosi nieoczekiwane skutki. To zdarzenie rodem z science fiction, staje się dla autora pretekstem do niezwykle przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię.


Wielowarstwowość utworu zmusza do stawiania uniwersalnych pytań o wartości i porządek świata, szczególnie aktualnych gdy świat, mówiąc za Szekspirem, wypadł z formy. Na internetowej platformie TheMuBa.com będzie można zobaczyć transmisję spektaklu z Teatru Współczesnego w Warszawie w cenie 29,90 PLN.

Internauci mają dostęp do materiału przez 72h liczony od godz. 19:00 czasu polskiego w czwartek 14.02.2019. Cena biletu w sieci kin Helios wynosi od 31 zł.

Informacja prasowa (Maria Pyrek)


1 komentarz:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy