polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: 19 lutego doszło do faktycznego rozpadu partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie to, będące dotąd częścią koalicji rządzącej, straciło znaczną liczbę parlamentarzystów. Grupa 19 parlamentarzystów (posłów i senatorów) ogłosiła odejście z Polski 2050 i powołanie nowego klubu o nazwie Centrum. * * * AUSTRALIA: Premier Anthony Albanese zadeklarował wsparcie dla brytyjskiego rządu w kwestii usunięcia byłego księcia Andrzeja z linii sukcesji do tronu. Australia jest pierwszym krajem Commonwealthu, który oficjalnie poparł ten krok. * * * SWIAT: Sytuacja na linii USA–Iran jest obecnie bardzo napięta, a doniesienia medialne z ostatnich dni wskazują na realną groźbę amerykańskiego ataku zbrojnego na Iran. Pentagon postawił swoje siły w stan gotowości. W regionie Bliskiego Wschodu trwa największa koncentracja sił powietrznych od 2003 roku, a na miejsce zmierzają grupy uderzeniowe lotniskowców, m.in. USS Gerald R. Ford oraz USS Abraham Lincoln. * „El Mencho”, lider potężnego kartelu narkotykowego w Meksyku został zlikwidowany. Śmierć lidera wywołała natychmiastowy odwet kartelu. W całym Meksyku (w około 20 stanach) doszło do blokad dróg, podpaleń pojazdów i ataków na służby, w których zginęły dziesiątki osób, w tym cywile i funkcjonariusze Gwardii Narodowej.
POLONIA INFO:

środa, 6 czerwca 2012

Rafał Łuszczewski gra i opowiada


Cztery imprompta, trzy walce, trzy mazurki, dwa polonezy nokturn i scherzo  - wszystko kompozycji Fryderyka Chopina składalo się na  muzyczny bukiet najwyższej jakości jaki zaprezentowal w miniony piątek w sali konsulatu polskiego w Sydney  znany międzynarodowej publiczności z mistrzowskich interpretacji  polski pianista Rafał Łuszczewski. To już jego trzecia wizyta w Australii. Piątkowy  wieczór wypełniony  przebojami chopinowskimi  uatracyjniony był opowieściami m.in. o polskich tradycjach muzycznych,  jakie wypełniającym szczelnie salę konsulatu melomanom, artysta  przedstawial po angielsku . 

Rafał Łuszczewski będzie jeszcze koncertował w Adelajdzie i Hobart.

Fotoreportaz i nagranie : Krzysztof Bajkowski


Rafał Łuszczewski zgodzil się na specjalne nagranie  dla Bumeranga Polskiego próbki swojego piątkowego recitalu z komentarzem  po polsku . (VIDEO):

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy