polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych stwierdził ważność wyboru Karola Nawrockiego na prezydenta RP, dokonanego 1 czerwca tego roku — głosi podjęta we wtorek wieczorem uchwała SN, odczytana przez prezesa tej Izby Krzysztofa Wiaka. Odrębne zdania wyraziło tylko dwóch sędziów. * * * AUSTRALIA: Według nowych danych Australijskiego Urzędu Podatkowego chirurdzy są najlepiej opłacanymi specjalistami w Australii. 4247 osób zgłosiło średni dochód podlegający opodatkowaniu w wysokości 472 475 dolarów w latach 2022–2023” — czytamy w raporcie. Drugie i trzecie miejsce zajęli anestezjolog i pośrednik finansowy z odpowiednio 447 193 USD i 355 233 USD. Na czwartym miejscu uplasowali się specjaliści chorób wewnętrznych z kwotą 342 457 dolarów, a na pitym psychiatrzy z kwotą 288 146 dolarów. * * * SWIAT: Premier Słowacji Robert Fico głosował za odrzuceniem 18. pakietu sankcji, który Unia Europejska chce nałożyć na Rosję. Sankcje podlegają zasadom jednomyślności, decyzja Fico uniemożliwia zatwierdzenie propozycji. Tymczasem prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał ze swoim francuskim odpowiednikiem Emmanuelem Macronem przez telefon, poinformowała we wtorek służba prasowa Kremla. Jest to pierwszy kontakt telefoniczny między przywódcami od września 2022 r. Podczas dyskusji na temat konfliktu na Ukrainie Putin powiedział Macronowi, że sytuacja jest „bezpośrednią konsekwencją polityki prowadzonej przez państwa zachodnie, które przez wiele lat ignorowały interesy bezpieczeństwa Rosji” i ustanowiły w tym kraju „antyrosyjski przyczółek”.
POLONIA INFO:

czwartek, 5 stycznia 2017

Porady zdrowotne Konrada Gacy: Rok 2017 będzie należał do CIEBIE!

Twoje postanowienia na Nowy Rok? Fot..A.Kozłowska
Ile pięknych noworocznych postanowień nie przetrwa nawet do miesiąca? Co decyduje o sukcesie w ich realizacji? Jak ustrzec się „słomianego zapału”? Nadszedł czas na kilka cennych wskazówek, dzięki którym Wasze zamierzenia będą łatwiejsze do wykonania. Więcej ruchu, zdrowe nawyki żywieniowe, nauka języków, a może redukcja 10 kg? W 2017 roku to wszystko może się udać!

 Koniec roku zazwyczaj skłania do refleksji i wielkich podsumowań minionych miesięcy. W nastrój pełen nadziei wprawiło nas Boże Narodzenie, więc w Nowym Roku planujemy spełnić wszelkie oczekiwania i plany. Ich realizowanie może być bardzo owocne i satysfakcjonujące, o ile potraktujemy je jako rzetelną pracę do wykonania.

 Ustal priorytety

Lista postanowień nie powinna być długa, ale za to maksymalnie konkretna i klarowna. Jeśli brakuje Wam pewności, czy postanowienie jest dla Was istotne, lepiej od razu z niego zrezygnować. Szkoda marnować energię na kwestie, które budzą wątpliwości.

Pisałem już kiedyś o „smartnym” (cel typu „SMART” to taki, który jest mierzalny, prosty, ambitny, osadzony w czasie i realny) podejściu do ustalania sobie celów i konkretnych zadań w ramach etapów do ich osiągnięcia. Tu należy postąpić podobnie i dołożyć starań, aby postanowienia były wolne od niedomówień. Dzięki temu trudniej będzie o ewentualne „wymówki”. Zamiast planować np. wizytę na basenie raz w tygodniu, lepiej od razu ustalić dzień i porę pływania, np. na wtorkowy wieczór (w każdym tygodniu Nowego Roku).

 
Postanowienia? Jestem na TAK

Ważne, aby Wasze postanowienia nie były sformułowane negatywnie, czyli przy użyciu zaprzeczeń, np. „koniec z jedzeniem słodyczy” lub „w 2017 roku nie będę jeść fast food'ów”. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zapis: „będę się zdrowo odżywiać, będę jeść wyłącznie zdrowe produkty”. Nasz mózg chętnie pomija zaprzeczenia i koncentruje się na pozostałych słowach. W przytoczonych nieprawidłowych przykładach podświadomie odbierze komunikaty jako: „jedzenie słodyczy” i „w 2017 jeść fast foody”. Tak samo zresztą rzecz się ma, jeśli chcemy kogoś do czegoś przekonać. Lepszy skutek odniesie komunikat: „zrób to”, (np. „umyj naczynia”) niż: „nie rób czegoś” (np. „nie zostawiaj po sobie brudnych naczyń”).

 
Zobacz to!

Wizualizacja to rewelacyjny sposób na zbliżenie się do realizacji celów. Jest wykorzystywana w wielu dziedzinach, np. w profilaktyce stresu. Zasada jest tu prosta. Należy wyobrazić sobie realizację swojego planu czy marzenia, najlepiej nie szczędząc w tej wizji detali. To kolejny krok „przekonywania” umysłu o tym, jaki wysoki priorytet ma dla nas dana kwestia. Warto, aby podczas wizualizacji zapewnić sobie komfortowe warunki, czyli brak niechcianych bodźców z zewnątrz (remont u sąsiada czy niepotrzebne dodatkowe myśli mogą doprowadzić do nieprzyjemnych konotacji z naszymi planami).

Udana wizualizacja to taka, w której w wyobraźni widzimy siebie podczas realizacji postanowienia krok po kroku, aż do osiągnięcia pełnego sukcesu. Na tym ostatnim odcinku wizualizacji warto chwilę pozostać i odpowiedzieć sobie na pytania: „Jakie będzie moje samopoczucie, kiedy już osiągnę cel?”, „Jak będzie wyglądała moja twarz: promiennie i z uśmiechem, czy będzie pełna powagi i dumy?”, „Co się dla mnie zmieni, kiedy mi się uda?”. Pamiętajcie o tych miłych uczuciach – pomogą Wam wytrwać w Waszych postanowieniach!

 
Życzę Wam udanych dążeń, wspaniałych planów i zrealizowania Waszych postanowień noworocznych! A jeśli wśród nich znalazło się pragnienie powrotu do „formy” to już następnym razem dam Wam kilka cennych rad, jak tego dokonać.

Konrad Gaca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy