polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ujawnił, że zakłady Ursus zostały zniszczone celowo, aby firmy z Unii Europejskiej mogły łatwiej wejść na rynek w naszym regionie Europy. W rozmowie na antenie Radia Wnet Ardanowski stwierdził, że Ursus był „jedną z najlepszych fabryk traktorów” na kontynencie. * * * AUSTRALIA: Partia Pracy wygrala sobotnie wybory parlamentarne. Dotychczasowe wyniki wskazują na to, że Anthony Albanese będzie pierwszym premierem Australii, który wygrał drugą z rzędu trzyletnią kadencję w ciągu ostatnich 21 lat. Lider opozycji Peter Dutton przegrał wybory w swoim okręgu Dickson, w którym wygrywał nieprzerwanie od 24 lat. * * * SWIAT: Habemus Papam. Kardynałowie zebrani na Konklawe po śmierci papieża Franciszka wybrani nową głowę Kościoła katolickiego w drugim dniu głosowania. został nim Amerykanin z Chicago, kard. Robert Prevost, augustynian.Przybrał imię Leon XIV.
POLONIA INFO:

niedziela, 26 czerwca 2016

Nowy Jedwabny Szlak. Hyperloop połączy Chiny z Europą?

Jedna z firm, która postanowiła zrealizować koncepcję superszybkiego transportu zaproponowaną przez Elona Muska w 2013 roku, chce z jego pomocą stworzyć nowy Jedwabny Szlak, który miałby łączyć Chiny i Europę. Z tego powodu nawiązała współpracę z rosyjskim przedsiębiorstwem oraz Moskwą.

Firma Hyperloop One rozpoczęła współpracę z lokalną firmą z Moskwy oraz samym miastem z zamiarem wprowadzenia superszybkiego środka transportu, opartego na koncepcji zaproponowanej przez Elona Muska w 2013 roku, do Rosji. Trio zbada, jak wpleść trasę nowego środka komunikacji publicznej w istniejącą sieć transportową kraju.


Co ciekawe, w oczach Hyperloop One budowa linii Hyperloop w Rosji ma być pierwszym krokiem w kierunku stworzenia połączenia między Chinami a Europą. Jak wyjaśnia współzałożyciel firmy, Shervin Pishevar, „Hyperloop mógłby ustanowić nowy Jedwabny Szlak, którym przewóz towarów z Chin do Europy zajmowałby zaledwie jeden dzień.” Oznacza to, że w takiej sytuacji transport nie trwałby już całe tygodnie, a dodatkowo pozwoliłby na odciążenie kontenerowców.

Jak się okazuje, przedsiębiorstwo, z którym Hyperloop One postanowiło współpracować, może być idealnym partnerem w realizacji tych planów. Summa Group, bo tak się nazywa, jest konglomeratem inwestycyjnym i budowlanym, który prawdopodobnie może wprowadzić nowy środek transportu do Moskwy bez żadnej zewnętrznej pomocy. Warto zaznaczyć, że Summa Group jest właścicielem największego portu morskiego w Rosji, trzech różnych firm budowlanych oraz firmy logistycznej. Co więcej, ma własną sieć transportującą ropę oraz gaz oraz doświadczenie w budowaniu rurociągów.

Jak wspomnieliśmy, Hyperloop to koncepcja szybkiego transportu naziemnego zaproponowana przez Elona Muska w sierpniu 2013 roku. Zgodnie z jego pomysłem, 20-osobowe bądź 30-osobowe kapsuły mają przewozić ludzi wewnątrz rury, której średnica wynosi 3,66 metra, z prędkością sięgającą 1127 kilometrów na godzinę. Szacuje się, że koszt modelu pasażerskiego będzie wynosił około 6 miliardów dolarów, a większego, towarowego – 7,5 miliarda.
Źródło: conowego


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy