polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Prezydent USA Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski dodatkowe 5000 żołnierzy. Decyzję powiązał z relacjami z prezydentem Karolem Nawrockim. Sprawa relacji z USA wywołała ogromną burzę polityczną w kraju; premier Donald Tusk oficjalnie zareagował na ruch amerykańskiego prezydenta, dziękując publicznie Karolowi Nawrockiemu za skuteczność w negocjacjach. Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym większość społeczeństwa opowiada się za obecnością amerykańskich baz wojskowych na swoim terytorium. * * * AUSTRALIA: Australijski rząd wprowadza od lipca 2026 roku program „Solar Sharer Offer” (SSO), gwarantujący gospodarstwom domowym 3 godziny darmowego prądu dziennie. Ta przełomowa reforma ma na celu obniżenie kosztów życia mieszkańców poprzez maksymalne wykorzystanie taniej, odnawialnej energii słonecznej generowanej w środku dnia. Sprzedawcy prądu zostaną zobligowani do oferowania bezpłatnego zasilania w wybranym przedziale czasowym. * * * SWIAT: Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko oświadczył, że jego kraj może przystąpić do wojny przeciwko Ukrainie w przypadku, gdyby doszło do „agresji” wobec jego kraju. Wyraził również gotowość do spotkania się z Wołodymyrem Zełenskim w celu omówienia problemów i perspektyw stosunków dwustronnych. Jednocześnie Białoruś wraz z Rosją prowadzi największe od ponad 30 lat ćwiczenia nuklearne.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-a-Vis - Koktail Retro - Sala JP2 w Marayong, 14.06, godz. 12:30; Klub Polski w Bankstown, 21.06, godz. 15:00

niedziela, 26 marca 2017

Zostań współautorką książki: "Biznesowe inspiracje Polek"

PREMIER International Business Club wraz z Międzynarodową Siecią Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet zaprasza przedsiębiorcze Polki z całego świata, które odniosły sukces w różnych branżach, do wspólnego napisania  wyjątkowej książki, będącej jedną z serii 10 publikacji wydanych  pod wspólnym tytułem “Biznesowe Inspiracje Polek”.

Każda z książek będzie unikalnym zbiorem niepublikowanymi nigdzie dotąd życiowych, niepowtarzalnych, inspirujących lekcji przedsiębiorczości, którymi podzielą się z czytelnikami Polki – kobiety sukcesu z całego świata.

Pierwszą premierową publikację napisze wspólnie 20 wyjątkowych Polek mieszkających w różnych krajach na całym świecie, które zostaną wybrane na podstawie rekomendacji przesłanych do Kapituły PREMIER IBC. Kapituła zaś wybierze tylko po jednej osobie z danego kraju, a wybrane panie zostaną zaproszone do wspólnego napisania książki „Biznesowe Inspiracje Polek na świecie”

Kolejne 9 książek w ramach naszej serii wydawniczej będą prezentowały wyjątkowe Polki z danego obszaru geograficznego, tj. Polska, Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Afryka, Australia i Nowa Zelandia, Rosja, Indie i Chiny oraz Azja.
Jeśli znasz Polkę, którą podziwiasz, zgłoś ją do naszego projektu.  Jeśli zaś sama odniosłaś sukces, jesteś Polką lub masz polskie korzenie, mieszkasz w Polsce lub za granicą i chciałabyś podzielić się z innymi swoją unikalną, niezapisaną nigdzie dotąd historią, która inspiruje, uczy, motywuje, pokazuje jak radzić sobie z przeciwnościami losu i odnieść sukces, to zgłoś się do nas wypełniając FORMULARZ.

Wśród rekomendacji Kapituła wybierze 20 wyjątkowych kobiet do każdej edycji, które zaprosimy do wspólnego napisania książki. Podziel się ze światem swoją inspirującą historią i zostań autorką wyjątkowej publikacji!

Pierwsza edycja dostępna będzie już we wrześniu 2017!
Więcej informacji dostepnych jest na stronach: http://www.premieribc.org oraz http://www.ambas.org/

Kinga Eva Plich
Founder & President 
PREMIER International Business Club 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy