polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Dowództwo Operacyjne wydało komunikat, z którego wynika, że doszło do „bezprecedensowego w skali naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez obiekty typu dron” ze wschodniej granicy. Na rozkaz Dowódcy Operacyjnego RSZ natychmiast uruchomiono procedury obronne” – głosi komunikat. Donald Tusk i Władysław Kosiniak-Kamysz informują o strącaniu obiektów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Polski. Prezydent Karol Nawrocki jest na bieżąco informowany o sytuacji i jest w stałym kontakcie z premierem oraz MON - podał rzecznik prezydenta. Premier zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów. * * * AUSTRALIA: W niedzielę tysiące Australijczyków przyłączyło się do antyimigracyjnych demonstracji w całym kraju, które centrolewicowy rząd potępił, twierdząc, że miały one na celu szerzenie nienawiści i były powiązane z neonazistami. Marsz dla Australii był serią protestów przeciwko masowej imigracji w wielu miastach Australii , w tym w stolicach wszystkich stanów i terytoriów. Celem protestów było wyrażenie niezadowolenia z polityki masowej imigracji w Australii. * * * SWIAT: We wtorek Izrael zaatakował stolicę Kataru, Dohę, gdzie przebywają przywódcy Hamasu. W nalocie zginęło pięć osób, ale liderzy grupy nie ucierpieli. Premier Kataru Mohammed bin Abdulrahman as-Sani oskarżył Izrael o sabotowanie negocjacji o rozejmie w Strefie Gazy. Podczas konferencji prasowej podkreślił, że Katar zareaguje na atak na przywódców Hamasu w Dosze. Katar wraz z Egiptem i USA jest mediatorem w prowadzonych od miesięcy i jak na razie bezowocnych negocjacjach w sprawie rozejmu w wojnie Izraela z Hamasem w Strefie Gazy.
POLONIA INFO:

niedziela, 26 lipca 2015

Losowanie eliminacji MŚ 2018. Biało-czerwoni uniknęli potęg!

W Sankt Petersburgu odbyło się wczoraj  losowanie eliminacji MŚ 2018 w piłce nożnej.
Reprezentacja Polski trafiła do grupy E eliminacji mistrzostw świata 2018. Biało-czerwoni unikną pojedynków z europejskimi gigantami. Z kim zatem o przepustkę na mundial w Rosji powalczą Polacy?

Ceremonia rozpoczęła się w sobotę po godzinie 17. Na początek oficjalne przemówienia prezydenta Rosji Władimira Putina i Seppa Blattera, wciąż jeszcze urzędującego szefa FIFA.  Pojawiły się wlaśnie doniesienia, że w przyszłorocznych wyborach na prezydenta FIFA wystartuje Michel Platini.


Losowanie było tym razem dla polskiej drużyny narodowej dość szczęśliwe. Biało-czerwoni uniknęli po raz pierwszy od długiego czasu europejskich potentatów. O przepustkę na rosyjski mundial Polacy powalczą z Rumunią, Danią, Czarnogórą, Armenią i Kazachstanem.

A tak wygląda zestawienie dziewięciu grup eliminacji MŚ 2018 w strefie europejskiej. Najsilniejsza wydaje się być grupa A z Holandią, Francją, Szwecją czy Bułgarią:

Grupa A: Holandia, Francja, Szwecja, Bułgaria, Białoruś, Luksemburg
Grupa B: Portugalia, Szwajcaria, Węgry, Andora, Łotwa, Wysypy Owcze
Grupa C: Niemcy, Czechy, Irlandia Północna, Norwegia, Azerbejdżan, San Marino
Grupa D: Walia, Austria, Serbia, Irlandia, Mołdawia, Gruzja
Grupa E : Rumunia, Dania, Polska, Czarnogóra, Armenia, Kazachstan
Grupa F: Anglia, Słowacja, Szkocja, Słowenia, Litwa, Malta
Grupa G: Hiszpania, Włochy, Albania, Słowenia, Litwa, Malta
Grupa H: Belgia, Bośnia i Hercegowina, Grecja, Estonia, Cypr
Grupa I: Chorwacja, Islandia, Ukraina, Turcja, Finlandia

Terminarz eliminacji zostanie rozlosowany jeszcze dzisiaj. Kwalifikacje potrwają od 4 września 2016 do 10 października 2017 roku. Bezpośredni awans wywalczą zwycięzcy dziewięciu grup, a osiem najlepszych drużyn z drugich miejsc rozegra w listopadzie 2017 roku baraże w czterech parach. Ich zwycięzcy także zagrają w MŚ 2018.

Mecz otwarcia mundialu zaplanowano na 14 czerwca, a finał - na 15 lipca 2018 roku. Oba spotkania odbędą się na stadionie Łużniki w Moskwie.
 
Więcej: 24sport7

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy