polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Karol Nawrocki skierował do premiera Donalda Tuska list, w którym żąda natychmiastowego zaskarżenia umowy Unii Europejskiej z państwami Mercosur do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. * * * AUSTRALIA: Rząd federalny mierzy się z krytyką po ogłoszeniu kampanii o wartości 20 mln USD, która ma zachęcać Australijczyków do oszczędzania paliwa. Rośnie niepokój dotyczący niestabilności dostaw paliw. Premier Anthony Albanese oraz minister spraw zagranicznych Penny Wong udają się w tym tygodniu z wizytą do Brunei i Malezji. Celem podróży jest zabezpieczenie dostaw ropy i oleju napędowego. * * * SWIAT: po 16 latach u steru rządów na Węgrzech premier Viktor Orbán przyznał się do porażki swojej partii Fidesz-Węgierska Unia Obywatelska w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Przemawiając na wiecu swoich zwolenników w Budapeszcie, pogratulował swojemu rywalowi, Péterowi Magyarowi, liderowi partii Tisha, zwycięstwa. Nowy premier Węgier zostanie wybrany na pierwszej sesji nowego parlamentu, która odbędzie się na początku maja. Zostanie nim lider Tishy, Péter Magyar.
POLONIA INFO:

wtorek, 22 stycznia 2013

Kosciuszko Festivities 2013 - Program

Już w przyszłym miesiącu w Jindabyne w Górach Śnieżnych odbędą się uroczystosci zwiazane z 25 leciem odsłonięcia pomnika Sir Pawła Edmunda Strzeleckiego, znajdującego się  u podnóża Mt Kosciuszko - monumentu znanego każdemu Polakowi, który odwiedza  tamte  rejony górskie. 
W sobotę 9 i  w niedzielę 10 lutego odbędą się z tej okazji w Jindabyne, Charlotte Pass i na samej Górze Kościuszki  imprezy sportowo-turystyczne: biegi górskie, pólmaraton oraz piesze i rowerowe wędrówki,  połączone z jubileuszowymi celebracjami pn Kosciuszko Festivities 2013.  Organizatorem tych imprez jest Strzelecki Heritage Inc. z Melbourne. W zeszlym roku, w lutym Stowarzyszenie to zorgnizowało udaną imprezę o podobnym charakterze pn End of Summer on Mt Kosciuszko.

Oto program przesłany przez organizatorów:

9th February 2013
 
Strzelecki Fun Run 2013
1.00pm at Sir P E Strzelecki monument Jindabyne NSW
2.00pm photo session at Sir P E Strzelecki Monument

Strzelecki Statue Silver Jubilee Celebration
3pm at Jindabyne Bowling & Sports Club address:Bay Street, Jindabyne NSW
5pm photo session at Sir P E Strzelecki Monument


10th February 2013

Strzelecki Walk 2013
8am at Charlotte Pass Parking - Kosciuszko Rd, Charlotte Pass Kosciuszko National Park

Kosciuszko Ride 2013
9am at Charlotte Pass Village - Kosciuszko Rd, Charlotte Pass Kosciuszko National Park

Kosciuszko Run 2013
10am at Charlotte Pass Village - Kosciuszko Rd, Charlotte Pass Kosciuszko National Park

Kosciuszko Half Marathon 2013
10am at Charlotte Pass Village - Kosciuszko Rd, Charlotte Pass Kosciuszko National Park

Kosciuszko Festivities 2013 Finale
4pm at Sir P E Strzelecki Monument in Banjo Paterson Park Jindabyne NSW
Medal presentation, Photo session


 
Bliższe informacje na stronach:
www.kosciuszkofestivities.org.au/
 
 Bumerang Polski jest patronem medialnym Kosciuszko Festivities.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy