polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLONIA: W Sydney przebywa kpt. Grzegorz Węgrzyn - samotny żeglarz, który plynie dookoła swiata. W sobotę spotkal się z Polonią sydnejską na pikniku Bumeranga Polskiego. * * * POLSKA: W Oświęcimiu doszło do wypadku samochodowego z udziałem premier Beaty Szydło. Premier została zabrana przez karetkę pogotowia. Jej życiu nic nie zagraża. * * * AUSTRALIA: W katastrofie małego samolotu, który spadł we wtorek rano na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne zginęło 5 osób - poinformowała policja. Przyczyną katastrofy była awaria silnika. * * * SWIAT: Syryjska armia przy wsparciu rosyjskich sił powietrznych kontynuuje ofensywę na Palmirę i znajduje się od niej w odległości 20 km – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji.
EVENTS INFO: Mam Teatr: komedia "Wiecznie młodzi" - Konsulat RP w Sydney, 22.02, godz. 18:30; Sala Jana Pawla II w Marayong, 26.02, godz. 12:30; Klub Polski w Bankstown, 26.02, godz. 16:30 * * * Mam Teatr: komedia "Czas na milosć" - Teatr "Exit" w Healsville, 17.02, godz. 19:30; Polski Klub w Albion, 18.02, godz. 17:00; Dom Polski w Rowville, 19.02, godz. 18:00; Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 25.02, godz. 18:00 * * * Bal Maskowy - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 25.02, godz. 19:30 * * * Teatr Stary: "Klub cmentarny" - The Park Community Theatre, Angle Park, Adelajda - 18.03, godz. 17:00; 19.03, godz. 15:00; 8.04, godz. 17:00

wtorek, 15 stycznia 2013

Piłkarskie spotkanie z polskimi dziennikarzami w Plumpton - wideo

Polscy dziennikarze z Oldboy'ami z Plumpton razem. Fot. K.Bajkowski
Na boisku Klubu sportowego Polonia w Plumpton w minioną niedziele rozegrany został mecz pomiędzy Reprezentacją Dziennikarzy z Polski a Polonia Soccer Club Old Boys. W drugiej połowie meczu, w 23 minucie spotkanie zostało przerwane ze względu na gwałtowną burzę jaka przeszła nad Plumpton. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości.
W pomieszczeniach klubu,  w trakcie obiadu Polonia sydnejska, która kibicowała obu drużynom  w równym stopniu, miała okazję do rozmów z polskimi dziennikarzami reprezentujacymi różne krajowe media, w większości sportowe. W przybyłej w zaledwie 24 godziny przed meczem do Sydney grupie dziennikarzy są m.in. Robert Błoński z Gazety Wyborczej, Michał Kocieba i Piotr Wierzbicki z Przeglądu Sportowego, Paweł Sikora z Polsat Sport, Tomasz Zubilewicz z TVN oraz Dariusz Tuzimek z nSport.
Spotkanie w Plumpton zorganizował Grzegorz Sobala wraz z rodziną, aktywny działacz temtejszego klubu. Wszyscy goście otrzymali  pamiątkowe upominki. Gorącą atmosferę spotkania podtrzymywały greckie rytmy zespołu Janisa Polkasa.
Grupa dziennikarzy będzie w Australii przez dwa tygodnie. Rozegra jeszcze jeden mecz w Adelajdzie.