polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Warszawie odbywa się największa w Europie konferencja poświęcona prawom człowieka corocznie zwoływana przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. * * * AUSTRALIA: W Australii rozpoczął się pilotażowy program tzw. kart socjalnych. Beneficjenci systemu socjalnego nie będą otrzymywać pieniędzy, a specjalną kartę, dzięki której dokonają bezgotówkowych operacji. Pieniądze będą mogły być wydane na jedzenie, ubranie, mieszkanie i inne rzeczy niezbędne, natomiast nie będzie można za nie kupić alkoholu oraz uprawiać hazardu. * * * SWIAT: Jeśli Korea Północna użyje broni atomowej przeciwko USA, Japonii lub Korei Południowej to "będziemy musieli całkowicie zniszczyć Koreę Północną" - powiedział Donald Trump na forum ONZ. Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nazwał przemówienie Trumpa „szalonym”, a jego samego „chuliganem i gangsterem, który igra z ogniem”, i oświadczył, że rozważa "superciężkie środki zaradcze".
EVENTS INFO: Australian Celebration of Bicentenary of Kosciuszko’s Death - The Connection Community Centre, Rhodes, 3.10, godz. 17:30

wtorek, 15 stycznia 2013

Piłkarskie spotkanie z polskimi dziennikarzami w Plumpton - wideo

Polscy dziennikarze z Oldboy'ami z Plumpton razem. Fot. K.Bajkowski
Na boisku Klubu sportowego Polonia w Plumpton w minioną niedziele rozegrany został mecz pomiędzy Reprezentacją Dziennikarzy z Polski a Polonia Soccer Club Old Boys. W drugiej połowie meczu, w 23 minucie spotkanie zostało przerwane ze względu na gwałtowną burzę jaka przeszła nad Plumpton. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości.
W pomieszczeniach klubu,  w trakcie obiadu Polonia sydnejska, która kibicowała obu drużynom  w równym stopniu, miała okazję do rozmów z polskimi dziennikarzami reprezentujacymi różne krajowe media, w większości sportowe. W przybyłej w zaledwie 24 godziny przed meczem do Sydney grupie dziennikarzy są m.in. Robert Błoński z Gazety Wyborczej, Michał Kocieba i Piotr Wierzbicki z Przeglądu Sportowego, Paweł Sikora z Polsat Sport, Tomasz Zubilewicz z TVN oraz Dariusz Tuzimek z nSport.
Spotkanie w Plumpton zorganizował Grzegorz Sobala wraz z rodziną, aktywny działacz temtejszego klubu. Wszyscy goście otrzymali  pamiątkowe upominki. Gorącą atmosferę spotkania podtrzymywały greckie rytmy zespołu Janisa Polkasa.
Grupa dziennikarzy będzie w Australii przez dwa tygodnie. Rozegra jeszcze jeden mecz w Adelajdzie.