polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Pochód Marszu Równości, który odbył się wczoraj w Lublinie, przeszedł przez centrum miasta otoczony kordonem policji. Przed policjantami szli przeciwnicy marszu, którzy usiłowali blokować pochód. W stronę uczestników parady poleciały m.in. kamienie i petardy. Policja użyła gazu oraz armatki wodnej. W Marszu Równości udział brało ok 1,5 tys. osób. Jego uczestnicy skandowali: "Lublin miastem akceptacji!", "Lublin wolny od faszystów!". * * * AUSTRALIA: Szef rządu Scott Morrison zasugerował, że nowi migranci powinni trafiać do mniejszych stanów, takich jak np. Tasmania. Morrison otrzymał list od lidera opozycji, Willego Shortena, który wzywa go do zawarcia ponadpartyjnego porozumienia w celu uporania się z problemami rosnącej populacji Australii. W sierpniu sięgnęła ona 25 mln, o 33 lata szybciej, niż zakładano. * * * SWIAT: Papież Franciszek ogłosił świętymi siedmioro błogosławionych. Wśród nich znaleźli się papież Paweł VI i abp Oscar Arnulfo Romero. Na mszę kanonizacyjną przybyły tysiące wiernych.
EVENTS INFO: Wystawa "KORZENIE" - Victorian Artists Society Art Gallery, 20.10, godz. 19:00 * * * Otwarcie wystawy pt. „Time For Heroes” - Parlament House, Perth, 9.11, godz. 11:00

wtorek, 15 stycznia 2013

Piłkarskie spotkanie z polskimi dziennikarzami w Plumpton - wideo

Polscy dziennikarze z Oldboy'ami z Plumpton razem. Fot. K.Bajkowski
Na boisku Klubu sportowego Polonia w Plumpton w minioną niedziele rozegrany został mecz pomiędzy Reprezentacją Dziennikarzy z Polski a Polonia Soccer Club Old Boys. W drugiej połowie meczu, w 23 minucie spotkanie zostało przerwane ze względu na gwałtowną burzę jaka przeszła nad Plumpton. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości.
W pomieszczeniach klubu,  w trakcie obiadu Polonia sydnejska, która kibicowała obu drużynom  w równym stopniu, miała okazję do rozmów z polskimi dziennikarzami reprezentujacymi różne krajowe media, w większości sportowe. W przybyłej w zaledwie 24 godziny przed meczem do Sydney grupie dziennikarzy są m.in. Robert Błoński z Gazety Wyborczej, Michał Kocieba i Piotr Wierzbicki z Przeglądu Sportowego, Paweł Sikora z Polsat Sport, Tomasz Zubilewicz z TVN oraz Dariusz Tuzimek z nSport.
Spotkanie w Plumpton zorganizował Grzegorz Sobala wraz z rodziną, aktywny działacz temtejszego klubu. Wszyscy goście otrzymali  pamiątkowe upominki. Gorącą atmosferę spotkania podtrzymywały greckie rytmy zespołu Janisa Polkasa.
Grupa dziennikarzy będzie w Australii przez dwa tygodnie. Rozegra jeszcze jeden mecz w Adelajdzie.