polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: - Nie planowałem i prezydent Lech Kaczyński też nie planował, wspólnej naszej wizyty w Katyniu w 2010 r., termin "rozdzielenie wizyty" to termin polityczny służący zdyskredytowaniu mnie - podkreślił dzisiaj b. premier Donald Tusk, zeznając przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie byłego szefa kancelarii Tomasza Arabskiego. * * * AUSTRALIA: Komisja królewska ujawniła szeroko zakrojone przestępstwa banków australijskich , m.in. nakładanie na klientów opłat za usługi, których nie otrzymywali. Zdaniem liderki One Nation, Paulin Hanson, rząd federalny w Canberze współpracował z bankami, by zatuszować nadużycia w sektorze finansowym.* * * SWIAT: Kraje, które poparły atak rakietowy na Syrię zrobiły to pod przymusem. Doskonale zdają sobie sprawę, że jest to niedopuszczalny sposób rozwiązywania największych kryzysów międzynarodowych - powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow po spotkaniu z szefem chińskiego MSZ w Peknie.
EVENTS INFO: Wystawa "Report X" w Parlamencie Wiktorianskim z okazji 100-lecia niepodleglosci Polski, Melbourne - 8-10.05, godz. 8:30 - 17:00

czwartek, 9 grudnia 2010

Polskie filmy na Bondi Beach

Uprzejmie informuję, że w niedzielę 9 stycznia 2011 r. o godz. 14.30, w Bondi Pavilion, Bondi Beach, Sydney, w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Flickerfest 2011 (www.flickerfest.com.au) zaprezentowana zostanie specjalna sesja polskich filmów krótkometrażowych pt. Spotlight on Poland.
Cena biletu: 15 AUD, ulgowy 13 AUD. Informacje o biletach, dojeździe, itp. można znaleźć tutaj: www.flickerfest.com.au/Tickets.aspx .
Jednym z jurorów w trakcie Flickerfest 2011 będzie pan Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, którego przyjazd do Australii jest wspierany przez Konsulat. Planujemy zorganizowanie spotkania z panem Gieratem w Konsulacie – o szczczegółach powiadomię Państwa w terminie późniejszym.

Daniel Gromann
Konsul Generalny RP w Sydney

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja

Promocja