polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: - Mamy do czynienia z największą w dziejach polskiego leśnictwa klęską spowodowaną wiatrami o znamionach huraganu - powiedział dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. Dodał, że na terenach dotkniętych nawałnicami pokotem leży ok. 8,2 mln m sześc. drewna. * * * AUSTRALIA: Wicepremier Barnaba Joyce może stracić swoje stanowisko po tym jak rząd Nowej Zelandii potwierdził, że jest obywatelem nowozelandzkim według ustawy o obywatelstwie z 1948 r. Ojciec Joyce'a był Nowozelandczykiem. Australijska konstytucja zabrania osobom z podwójnym obywatelstwem zasiadać w parlamencie. * * * SWIAT: Do zamachu z wykorzystaniem furgonetki doszło na La Rambla w pobliżu placu Katalońskiego w Barcelonie. W ataku zginęło 14 osób, a ponad 100 jest rannych. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.
EVENTS INFO: Otwarcie wystawy Vitka Skoniecznego: "Portrety i kompozycje według Modiglianiego i Picassa" - Konsulat RP w Sydney, 8.09, godz. 18:30

czwartek, 9 grudnia 2010

Polskie filmy na Bondi Beach

Uprzejmie informuję, że w niedzielę 9 stycznia 2011 r. o godz. 14.30, w Bondi Pavilion, Bondi Beach, Sydney, w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Flickerfest 2011 (www.flickerfest.com.au) zaprezentowana zostanie specjalna sesja polskich filmów krótkometrażowych pt. Spotlight on Poland.
Cena biletu: 15 AUD, ulgowy 13 AUD. Informacje o biletach, dojeździe, itp. można znaleźć tutaj: www.flickerfest.com.au/Tickets.aspx .
Jednym z jurorów w trakcie Flickerfest 2011 będzie pan Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, którego przyjazd do Australii jest wspierany przez Konsulat. Planujemy zorganizowanie spotkania z panem Gieratem w Konsulacie – o szczczegółach powiadomię Państwa w terminie późniejszym.

Daniel Gromann
Konsul Generalny RP w Sydney

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja