polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: 21 października zmarł Lech Ordon - popularny aktor filmowy. W swojej karierze zagrał ponad 150 ról filmowych i telewizyjnych, między innymi w "Żonie dla Australijczyka", "Niewiarygodnych przygodach Marka Piegusa", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" . Miał 88 lat.* * * AUSTRALIA: Najnowsze dane dotyczące zatrudnienia w Australii pokazują zaskakujący spadek bezrobocia. Obecnie to tylko 5,5%. We wrześniu powstało 19 800 nowych miejsc pracy, z czego 6100 to praca na pełen etat. To najlepszy wynik od kwietnia 2008 r. * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył na sesji międzynarodowego forum Klubu Waldaj, że zamknięcie granicy pomiędzy jego krajem a Donbasem na wschodzie Ukrainy doprowadzi do rzezi. Rosja - jak mówił - nigdy do tego nie dopuści.
EVENTS INFO: Koncert Organowy z okazji Swięta Niepodleglosci - St.Andrew's Cathedral, Sydney, 10. 11, godz. 18:30 * * * Polski Festiwal - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 3.12, godz. 11:00- 18:00

czwartek, 9 grudnia 2010

Polskie filmy na Bondi Beach

Uprzejmie informuję, że w niedzielę 9 stycznia 2011 r. o godz. 14.30, w Bondi Pavilion, Bondi Beach, Sydney, w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Flickerfest 2011 (www.flickerfest.com.au) zaprezentowana zostanie specjalna sesja polskich filmów krótkometrażowych pt. Spotlight on Poland.
Cena biletu: 15 AUD, ulgowy 13 AUD. Informacje o biletach, dojeździe, itp. można znaleźć tutaj: www.flickerfest.com.au/Tickets.aspx .
Jednym z jurorów w trakcie Flickerfest 2011 będzie pan Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, którego przyjazd do Australii jest wspierany przez Konsulat. Planujemy zorganizowanie spotkania z panem Gieratem w Konsulacie – o szczczegółach powiadomię Państwa w terminie późniejszym.

Daniel Gromann
Konsul Generalny RP w Sydney

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy określenie, „małżeństwo dwóch osob tej samej płci” jest logiczne?

Promocja

Promocja