polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: 24 marca będzie nowym świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Ustawę w tej sprawie poparł już Sejm i Senat. Pomysłodawcą nowego święta jest prezydent Andrzej Duda. * * * AUSTRALIA: Przywódcy krajów Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) i Australii na zakończenie wspólnego szczytu, który odbyl się w Sydney w niedzielę opowiedzieli się za wolnym handlem oraz zaapelowali o denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego. * * * SWIAT: Brytyjskie władze albo nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa przed zamachem na swoim terytorium, albo same wyreżyserowały atak na Skripalów - oświadczyło rosyjskie MSZ. Moskwa oczekuje od Londynu oficjalnego raportu na temat sprawy Skripala.
EVENTS INFO: 100. rocznica Odrodzenia Państwa Polskiego - koncert skrzypcowy Partycji Piekutowskiej - Konsulat RP w Sydney, 26 marca, godz. 19:00

piątek, 10 grudnia 2010

Koncerty kolęd przed katedrą sydnejską

Od wczoraj do 25 grudnia na schodach sydnejskiej katedry St. Marys odbywają sie wieczorne koncerty kolęd w wykonaniu  sydnejskich chórów. Występy odbywają sie przy laserowej iluminacji fasady katedry tworząc wyjątkową  atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Iluminacje są codziennie a występy chorów od środy do niedzieli od 19.30.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja

Promocja