polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: - Mamy do czynienia z największą w dziejach polskiego leśnictwa klęską spowodowaną wiatrami o znamionach huraganu - powiedział dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. Dodał, że na terenach dotkniętych nawałnicami pokotem leży ok. 8,2 mln m sześc. drewna. * * * AUSTRALIA: Wicepremier Barnaba Joyce może stracić swoje stanowisko po tym jak rząd Nowej Zelandii potwierdził, że jest obywatelem nowozelandzkim według ustawy o obywatelstwie z 1948 r. Ojciec Joyce'a był Nowozelandczykiem. Australijska konstytucja zabrania osobom z podwójnym obywatelstwem zasiadać w parlamencie. * * * SWIAT: Do zamachu z wykorzystaniem furgonetki doszło na La Rambla w pobliżu placu Katalońskiego w Barcelonie. W ataku zginęło 14 osób, a ponad 100 jest rannych. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.
EVENTS INFO: Otwarcie wystawy Vitka Skoniecznego: "Portrety i kompozycje według Modiglianiego i Picassa" - Konsulat RP w Sydney, 8.09, godz. 18:30

czwartek, 11 listopada 2010

Wielorybia uczta rekinów w pobliżu Perth

Grupa rekinów tygrysich została zauważona w czwartek u zachodnich wybrzeży Australii. Zwierzęta sfilmowano, gdy pożerały ciało martwego wieloryba.
Australijskie władze wystosowały ostrzeżenie do rybaków, by trzymali się z dala od tego rejonu.

Dostrzeżone w pobliżu Perth żarłacze to młode, dwumetrowe ryby. Według badaczy wkrótce pojawią się również dorosłe osobniki. Dorosły żarłacz tygrysi może osiągnąć nawet 7 metrów długości. Uznawany jest za jednego z najbardziej agresywnych gatunków rekina. W liczbie ataków na ludzi wyprzedza go tylko żarłacz biały.

Video: TVN24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja