polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Prezydent Andrzej Duda przebywał w Stanach Zjednoczonych z pięciodniową wizytą. W jej trakcie poprowadził debatę wysokiego szczebla w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, w związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w tym gremium. W Millennium Park w Chicago para prezydencka spotkała się z przedstawicielami Polonii mieszkającymi w USA. * * * AUSTRALIA: Rząd Federalny ogłosił budżet, który uwzględnia obniżkę podatku dochodowego. Zieloni sprzeciwiają się tym planom. Ich lider Richard Di Natale wzywa do odrzucenia projektu ustawy na rzecz zwiększenia finansowania opieki zdrowotnej, edukacji i walki ze zmianami klimatu.* * * SWIAT: W Soczi Władimir Putin spotkal się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Syrii Baszarem al-Asadem, któremu pogratulowal znaczących sukcesów w walce z terrorystycznymi formacjami. Z Merkel rozmawial o Ukrainie, wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z sojusznikiem Rosji i Syrii, Iranem, oraz o Nord Stream 2.
EVENTS INFO: Tribute to Freedom. Celebration of Poland's Independence - Sydney Town Hall, 1.06, godz. 18:30 * * * Dzień Dziecka: Bajkowy Swiat - Klub Polski w Bankstown, 2.06, godz. 10:00 * * * Otwarcie Wystawy „Drogi do Niepodległości" - Klub Polski w Ashfield, 2.06, godz. 17:30 * * * Wieczór z Poezją i Muzyką: „W hołdzie Wolnej i Niepodległej... i Tym którzy odważyli się marzyć” - Klub Polski w Ashfield, 2.06, godz. 19:00

czwartek, 11 listopada 2010

Wielorybia uczta rekinów w pobliżu Perth

Grupa rekinów tygrysich została zauważona w czwartek u zachodnich wybrzeży Australii. Zwierzęta sfilmowano, gdy pożerały ciało martwego wieloryba.
Australijskie władze wystosowały ostrzeżenie do rybaków, by trzymali się z dala od tego rejonu.

Dostrzeżone w pobliżu Perth żarłacze to młode, dwumetrowe ryby. Według badaczy wkrótce pojawią się również dorosłe osobniki. Dorosły żarłacz tygrysi może osiągnąć nawet 7 metrów długości. Uznawany jest za jednego z najbardziej agresywnych gatunków rekina. W liczbie ataków na ludzi wyprzedza go tylko żarłacz biały.

Video: TVN24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja

Promocja