polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Nowy minister obrony Mariusz Błaszczak oznajmił, że liczy na rozszerzenie obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce. Obecnie w Polsce znajduje się amerykańska brygada pancerna składająca się z 3 tys. żolnierzy. * * * AUSTRALIA: Partia Zielonych chce, aby 26 stycznia przestał być obchodzony jako swięto narodowe Australia Day. Szef Greens, Richard Di Natale twierdzi, że nadeszła pora, aby porzucić datę, która dzieli Australijczyków. Szczególnie protestują przeciw niej liderzy aborygeńscy, którzy uważają ten dzień jako początek kolonizacji brytyjskiej ich ziemi. * * * SWIAT: Papież Franciszek powiedział podczas obecnej pielgrzymki do Chile, że czyny pedofilii w Kościele rzuciły podejrzenia na całe duchowieństwo, które doświadczyło zniewag. Podczas spotkania z księżmi i zakonnikami w Santiago papież wyraził ból z powodu cierpienia ofiar wykorzystywania.
EVENTS INFO: EURO CARNAVALE - Dance Party in Marayong with Eastern European Folk Groups - St. John Paul Hall, Marayong, 20.01, godz. 19:00

czwartek, 11 listopada 2010

Pomnik ofiak katastrofy smoleńskiej odsłonięty

- W imieniu rodzin proszę o ciszę nad tymi trumnami, o uszanowanie naszej żałoby, choćby tylko w tym miejscu - apelowała Joanna Racewicz, wdowa po zmarłym w katastrofie prezydenckiego samolotu oficerze BOR, podczas uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar smoleńskiej katastrofy na warszawskich Powązkach. Uroczystości rozpoczęły się o 8:41 - o tej godzinie 10 kwietnia prezydencki samolot uderzył w ziemię.
W uroczystości uczestniczyły rodziny i bliscy ofiar, prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, premier Donald Tusk.

Uroczystości rozpoczęły się od dźwięku syren i minuty ciszy. Potem odegrano hymn Polski. Jako pierwsza głos w imieniu rodzin zabrała Joanna Racewicz, która w katastrofie straciła męża, oficera BOR-u Pawła Janeczka.

Potem głos zabrał prezydent Bronisław Komorowski. - Bardzo bym chciał, aby ten pomnik postawiony nie z jakichkolwiek kalkulacji politycznych, ale z odruchu serca, był tym miejscem, w którym ile razy ktokolwiek z nas stanie, serdeczna myśl, serdeczna modlitwa pofrunie daleko aż tam do Smoleńska - powiedział, podkreślając jednocześnie, że "w takich chwilach wszyscy jesteśmy jedną osieroconą rodziną i tak powinno być na zawsze".Relacja telewizyjna z uroczystosci odsłonięcia pomnika na Powązkach:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja