polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: 16 filmów, w tym dwa debiuty oraz nowe obrazy m.in. Pawlikowskiego, Szumowskiej, Zanussiego, Smarzowskiego i Bajona - powalczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym podczas rozpoczynającego się w poniedziałek 43. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wydarzenie potrwa do soboty. * * * AUSTRALIA: Scott Morrison ogłosił, że na opiekę nad seniorami przeznaczone zostanie dodatkowo 106 mln AUD. Premier zamierza także powołać komisję, która będzie dbała o jakość i bezpieczeństwo tych usług. Regulacje nie były nowelizowane od ponad 20 lat. Opozycja popiera propozycje premiera ale mówi, że to "kropla w morzu potrzeb". * * * SWIAT: Władze Syrii oskarżyły Izrael o atak rakietowy na międzynarodowe lotnisko w Damaszku. Część z pocisków została zestrzelona przez syryjską obronę przeciwlotniczą, zanim dotarła do celu - podała syryjska agencja informacyjna SANA.
EVENTS INFO: V Zjazdu Polonii Świata - Warszawa, 20 - 23.09

środa, 6 października 2010

Samantha Stosur z polskimi korzeniami

Gdyby sąsiad nie wręczył jej w prezencie gwiazdkowym rakiety, kiedy miała 8 lat, teraz najprawdopodobniej pływałaby na desce, tak jak wiele jej rówieśniczek z Gold Coast, gdzie się wychowywała. O ile jednak Australia surferek ma na pęczki, to tak dobrą tenisistką nie mogła się pochwalić od trzech dekad. Mimo 26 wiosen, Samantha Stosur uważa, że to dopiero początek dobrej passy.

 Podobnie jak wiele tenisistek urodzonych w Australii (Molik, Rogowska), tak i Samantha ma polskie korzenie. - Mój dziadek jest Polakiem, a Stosur to polskie nazwisko. Nie wiem, jak to się dzieje, ale wiele tenisistek w Australii pochodzi z Polski.

Więcej: Sport.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja

Promocja