polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Prezydent Andrzej Duda powołal rząd Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu bez zmian po dymisji Beaty Szydlo. Ministrowie Macierewicz, Waszczykowski i Ziobro zachowują dotychczasowe teki. * * * AUSTRALIA: Ustawa legalizująca "małżeństwa homoseksualne" przeszła przez trzecie czytanie z zaledwie czterema głosami sprzeciwu. Parlamentarzyści, którzy głosowali za "małżeństwami homoseksualnymi", po pomyślnym dla nich głosowaniu zaczęli świętowanie ściskając się wzajemnie i nakładając ubrania w barwach tęczy. Australia stała się tym samym 26 krajem na świecie, gdzie rządzący zalegalizowali tzw. małżeństwa jednopłciowe. * * * SWIAT: Dziesiątki tysięcy osób demonstrowały w piątek w krajach arabskich i muzułmańskich, aby zaprotestować przeciwko decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa w sprawie uznania Jerozolimy za stolicę Izraela i wyrazić solidarność z narodem palestyńskim.
EVENTS INFO: Wystawa „Barcelona w miniaturze” Piotra Perskiego - Klub Polski w Ashfield, 10.12, godz. 14:00

środa, 6 października 2010

Samantha Stosur z polskimi korzeniami

Gdyby sąsiad nie wręczył jej w prezencie gwiazdkowym rakiety, kiedy miała 8 lat, teraz najprawdopodobniej pływałaby na desce, tak jak wiele jej rówieśniczek z Gold Coast, gdzie się wychowywała. O ile jednak Australia surferek ma na pęczki, to tak dobrą tenisistką nie mogła się pochwalić od trzech dekad. Mimo 26 wiosen, Samantha Stosur uważa, że to dopiero początek dobrej passy.

 Podobnie jak wiele tenisistek urodzonych w Australii (Molik, Rogowska), tak i Samantha ma polskie korzenie. - Mój dziadek jest Polakiem, a Stosur to polskie nazwisko. Nie wiem, jak to się dzieje, ale wiele tenisistek w Australii pochodzi z Polski.

Więcej: Sport.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja